Dil Seçimi:
İngilizceİngilizceTürkçe
ÖZEL MAKİNE YAPIMI

 

Özel Makine:

Firmaların ihtiyaç ve gereksinimlerini en iyi sekilde ortaya koyma ve bunlara çözüm üretme noktasındaki ayrımda yerini en iyi şekilde ortaya koyan Cam Makine "Özel Makina Yapımı" konusunda cam makineleri ve diğer makinalar üzerinde geniş yelpazede çözüm üretmektedir. Özel makina ne demektir sorusuna, sektöründe gereksinimi en iyi ve en optimum şekilde karşılayacak, üretim alanında en ergonomik hızlı süreci ortaya koyacak, mevcut durumda hazır olmayan makinelerin, kadromuzun bilgi-birikimi ile ortaya çıkarılmasıdır diyen Cam Makine, firmalara alternatif bir çözüm üretmektedir. "Özel Makina Yapımı" konusu üzerinde verilen hizmetin çerçevesini çizerken durumun birçok mühendislik disiplinin ortak çalışması olduğu unutulmamalıdır. Makine, elektrik, elektronik, kontrol ve bilgisayar mühendisliğinin yanında teknolojisinin eş amaçlı tümleşik bir yapıda gerçekleştirilmesi ve uygulamasıyla başlayan tasarım, sürecin ihtiyaçlarının ortaya konmasıyla başlar ve olası çözümlerin üretilmesiyle  devam eder. Olası çözümlerden en uygun olanı seçilip çözüm detaylandırılarak gerçekleştirilir. Bu bağlamda firmamız makina yapımı, makina revizyonları, makina parçası yapımı, kalıp  işlerini ve mekatronik sürecin gerektirdiği diğer uygulamaları yapmaktadır.

 

Mekatronik Tasarım:

Mekatronik; makine mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve bilgisayar teknolojisinin eş amaçlı tümleşik bir yapıda gerçekleştirilmesi ve uygulamasıdır. Mekatronik tasarım süreci ihtiyaçların ortaya konmasıyla başlar ve olası çözümlerin üretilmesiyle  devam eder. Olası çözümlerden en uygun olanı seçilip çözüm detaylandırılarak gerçekleştirilir. Bu bağlamda firmamız makina yapımı, makina revizyonları, makina parçası yapımı, kalıp  işlerini ve mekatronik sürecin gerektirdiği diğer uygulamaları yapmaktadır.

Mekatronik tasarım tekniği ardışık tasarım yerine daha çok eşamaçlı ürünlerle sonuçlanan tasarımı düzenlemek için tümleşik bir yaklaşıma dayanır. Mekatronik yaklaşımın asıl bileşimi ağırlıklı olarak sistem modeli kullanımına, tasarım ve prototip aşamaları yoluyla simülasyona dayanır. Çünkü model birçok disiplinden mühendisler tarafından kullanılacağı ve değiştirileceği için sanal sezgisel çevrede programlanması özellikle önemlidir. Mekatronik sistemlerin gelişiminde ilk adım müşteri ihtiyaçlarını ve sistemin birleştirildiği teknik çevreyi analiz etmektir.

CAM KESİM PROGRAMI
Optimizasyon Programı
ARGON GAZI TEST
ARGON GAZI DOLUM
DUYURULAR
TUYAP

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player